Tavern

It is quite pleased for us to inform you, that the last day of June was the first day of functioning the Tavern in Kluki in 'new version': with the new owner, new service, new menu and charming interior.

Karczma u Dargoscha znajduje się w środku funkcjonującej małej, wiejskiej społeczności położonej w centrum Słowińskiego Parku Narodowego (nad jeziorem Łebsko) na terenie Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach.

Budynek pierwotnie znajdował się we wsi Wierzchocino. Został on rozebrany i przeniesiony do Kluk. Przy jego rekonstrukcji użyto oryginalnych elementów. Jedynie bardzo zniszczone zastąpiono nowymi. Rekonstrukcji obiektu podjęło się Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Przy pomocy środków z Samorządu Województwa Pomorskiego projekt udało się zakończyć w 2009 roku.

Budynek zachował swój XIX wieczny wygląd zewnętrzny, czyli charakterystyczne dla budownictwa szkieletowego drewniane słupy i glinę malowaną na biało. Natomiast we wnętrzu odtworzono styl i klimat słowińskiej karczmy z licznymi drewnianymi słupami podpierającymi strop. Centralne miejsce na sali zajmuje kaflowy kominek z paleniskiem otwartym. Okna ozdobione są haftowanymi, białymi firankami, a na parapetach stoją doniczki z pelargoniami.

Nazwa "Karczma u Dargoscha" wywodzi się od nazwiska ostatniego przedwojennego gospodarza, czyli od Wilhelma Dargoscha, który prowadził w Klukach także karczmę.

Obiekt posiada około 100 bardzo przytulnych miejsc gastronomicznych, gdzie nasi goście z przyjemnością spędzają czas, a smakosze kuchni słowińskiej wyruszają wyprawę odkrywczą.

W naszej karcie można znaleźć takie przysmaki kaszubskiej i staropolskiej kuchni jak: świeże ryby z pobliskich jezior, pajda chleba ze swojskim smalcem, bigos kaszubski z wiśniami, zupa na gęsinie, żeberka pieczone w miodzie, pół kaczki w sosie wiśniowym, pieczony sandacz z babką ziemniaczaną, pyzy w sosie grzybowym, rozmaite pierogi i ciasta własnego wypieku.

Zapewniamy smaczne śniadania, obiady i obiadokolacje, jak również bogaty wybór deserów, jednocześnie gwarantując naszym gościom niepowtarzalny klimat oraz znakomitą kuchnię.

Tak jak to bywało w XIX wiecznej Karczmie dla Gości, którzy prócz posiłku potrzebują również wypoczynku w komfortowych warunkach, przygotowano 17 stylowych miejsc noclegowych z pełnym węzłem sanitarnym.

Obok Karczmy znajduje się bezpłatny dla Gości parking z 20 miejscami parkingowymi.

Jesteśmy otwarci na potrzeby oraz wszystkie życzenia naszych Klientów.